• 1

Bölge: Marmaris - Turban

Yerel saat: 20:42

Marmaris, Türkiye'nin güneybatısındaki Muğla iline bağlı bir liman kentidir. İkisi ana olmak üzere irili ufaklı bir çok marinası ile önemli bir yelkencilik merkezi olan kent, cruise gemileri için de ideal bir kış mekanıdır. Yapılan düzenli seferlerle Yunan adası Rodos'a geçebilir ya da büyük cruise gemileriyle dünyayı turlayabilirsiniz.
6. yüzyıldaki ismi Physkos olan kentin Karya'ya bağlı olduğu düşünülmektedir ancak ne zaman kurulduğu bilinmemektedir. Kültür Bakanlığı'nın yardımlarıyla müzeye çevrilen Marmaris Kalesi'nde bir tanesi sergi alanı olarak kullanılan yedi tane galeri bulunmaktadır ve avlusu sezonluk çiçeklerle süslenmiştir.
Marmaris akılalmaz gece hayatı ile de ünlüdür. Güneşin batışını en iyi izleyebileceğiniz yer olan sahildeki ufak barlar, geceye başlarken bir şeyler içmek için idealdir. Sahil boyunca sıralanmış barlarda ve clublarda her türlü zevki doyuracak çeşitlilik vardır ancak asıl partiler Barlar Sokağı'nda yapılmaktadır. Rock barlardan binlerce kişiye aynı anda hizmet veren köpük partili açık hava clublarına, yüzden fazla mekanda sabahın ilk saatlerne kadar her çeşit eğlenceyi tadabilirsiniz.

Marmaris - Turban Otelleri

Bu site Agne Tours ® ‘a aittir. Her hakkı saklıdır ©.