• 1

Bölge: İzmir - Özdere

Yerel saat: 06:20

40 km.lik sahil şeridi ile Ege'nin masmavi sularıyla kucaklaşan Özdere,
55 km.lik alan üzerinde kışın 15.000 , yazın 100.000 üzeri nüfusu ağırlar...
İzmir ili , Menderes İlçesinin , Bakanlar Kurulunca onaylı tek Turizm Beldesidir . Belde içerisinde kıyıdan çeşitli uzaklıklardaki irili , ufaklı otel , motel ,tatil köyü ve pansiyonları , ev pansiyonculuğu ile toplam yatak sayısı 9000'i aşmaktadır. Türk Hava Kuvvetleri ve Merkez Bankası Eğitim Kamplarının yatak sayıları toplamı 3500 civarındadır .
Kalemlik Milli Parkı ise eşsiz güzelliği ile kamping ve günü birlik turizme hizmet vermektedir .
Turizm , Halkın en önemli gelir kaynağıdır . Tarım(mandalina) , Hayvancılık , Balıkçılık ise diğer uğraş alanlarıdır.İnce kabuğu ,çekirdeksiz ve mis kokulu dünyanın en iyi " SATSUMA" mandalinası,Dünya Ülkelerinin sofralarını süsler .
Tarihi Ören Yerlerine yakınlığı kadar , Adnan Menderes Hava Limanı ve Selçuk_ Efes Hava limanına , Kuşadası ve Çeşme Deniz Limanlarına yakınlığı Özdere'yi kara ve deniz yolları ile Dünyaya açılan bir pencere haline getirmiştir .
Denizi ile , sahili , kumu ile , güneşi , ormanı , havası ile Özdere yaşanılası görülesi bir yerdir...
Günümüz itibarı ile toplam tesisin 100'e yaklaşmış olması , 35 yıllık süreçte 10.000 yatak kapasitesini geçmesi Özdere'yi önemli bir cazibe merkezi yapmıştır. Yöre,gerçek bir doğa cennetidir
YEŞİLİN VE MAVİNİN HER TONUNU BURADA GÖRMEK VE YAŞAMAK MÜMKÜNDÜR .
Güneşin eşsiz güzellikte batışını , renklerin cümbüşünü , Özdere akşamlarında doyarak yaşayabilirsiniz .

İzmir - Özdere Otelleri

Bu site Agne Tours ® ‘a aittir. Her hakkı saklıdır ©.