• 1
  • 2
  • 3

Bölge: İspanya

Yerel saat: 06:45

Boğa güreşleri ve Flamenko danslarıyla zihinlere yerleşen İspanya, romantik ve gizem dolu tarihiyle Avrupanın bir yarımada ülkesidir. İspanya'da 17 özerk bölge bulunur. Bunların en önemlileri Bask ve Katalonya'dır.

İspanya'nın her yerinde sanat bulunur. Ülkenin tarihi kadar eski mimari eserlere rastlamak mümkündür. Gotik mimarinin etkilerinin yanı sıra ünlü mimar Antonio Gaudi'nin 20. yüzyıla damgasını vuran farklı mimari çalışmaları hem Barselona şehrine hem de İspanya'ya ayrı bir hava verir. Ülkenin en ünlü eseri olan Sagrada Familia Katedrali hala tamamlanmamıştır.

İspanya'nın balık ve deniz ürünleri yemekleri meşhurdur. Bunların arasında paella en ünlüsüdür. Ülkenin her kafesinde bulabileceğiniz kalamar tava Akdeniz mutfağının bir örneğidir.

İspanyol halkı sevinçli ve coşkulu tavırlarını günlük hayatlarında her an sergilerler. Neşeli ve yüksek sesli konuşmaları, kahkahaları hayattan zevk aldıklarının işaretidir. İspanya'da coşku ve neşe içinde kutlanan festivallere rastlarsanız sakın kaçırmayın!

İspanya Otelleri

Bu site Agne Tours ® ‘a aittir. Her hakkı saklıdır ©.