• 1

Bölge: Rize

Yerel saat: 20:41

Rize Türkiye’nin en küçük illerinden olmasına rağmen en önemlilerinden birisidir. Burası, çay işleme ve paketleme fabrİkalarıyla birlikte çay endüstrisinin merkezidir. Dağların, parlak yeşil çay bitkileriyle kaplandığı bir bölgededir. Ziraat Park’tan şehri panoramik olarak izleyebilir, bu eşsiz güzelliği fotoğraflayabilirsiniz. Yaz Çay Festivali’nde en iyi çayları deneyebilir ya da çevre dağlarda yapılan ve çok nadir bulunan Anzer balından tadabilirsiniz. “Rize Bezi” denilen yüksek kaliteli ve çok hafif yaz kıyafetlerinden almayı unutmayın. Ayrıca, 16. YY’dan kalma İslam Paşa Camii’ni ve Ceneviz Kalesi kalıntılarını ziyaret edebilirsiniz.

Rize’nin güneyinde dağlar ve yeşilliklerle çevrelenmiş bir dağ gölünün başında harika bir kamp alanı bulunmaktadır. Burası Uzungöl’dür. Küçük ve şirin bir kasaba olan Çamlıhemşin, Kaçkar Dağları’nda yürüyüşe başlamak için güzel bir yerdir. Bu yürüyüşte, Zirkale’si ve Bizans yapımı köprüleriyle Fırtına Vadisi’ni göreceksiniz.

Sırada, sıcak baharların yaşandığı ve doğayla içiçe huzur dolu zaman geçirmenin mümkün olduğu Ayder gelir. Çayeli, Pazar ve Ardeşen de Rize’ye yakın olan ve klasik Karadeniz stili görünüme sahip olan kasabalardır.

Rize Otelleri

Bu site Agne Tours ® ‘a aittir. Her hakkı saklıdır ©.